Jak pozycjonować i jakie słowa kluczowe wybrać?

agencja seo

Pozycjonowanie w internecie jest usługą, która opiera się o konkretne, dobrze dobrane słowa kluczowe. Najczęściej, raz wybranych słów kluczowych nie można już potem zmienić w ramach jednej i tej samej umowy, można jedynie dodać kolejne tym samym poszerzając zakres kampanii. Dlatego też te początkowe ustalenia odnośnie tego, jak kampania będzie wyglądać są takie ważne. Zgłaszając się do agencji SEO już na starcie otrzymamy informacje, co do tego, że nie istnieje jeden cennik pozycjonowania- wszystko opiera się o indywidualnie opracowywaną ofertę, którą agencja można wykonać dla zainteresowanego klienta. A w ofercie można między innymi znaleźć właśnie propozycje słów kluczowych.

W jaki sposób dobiera się frazy do pozycjonowania?

Specjalista w danej agencji opiera się o narzędzia analityczne i diagnostyczne, które wskazują statystyki odnośnie różnego rodzaju słów kluczowych. Dlatego też każdą frazę można sprawdzić pod kątem jej popularności wśród użytkowników- mówi o tym miesięczna liczba wyszukiwań takiej frazy. Dodatkowo, szacuje się konkurencję ze strony innych firm, które również chciałyby uzyskać wysokie pozycje w top 10 wyników wyszukiwania na dane słowo kluczowe. Na ceny może mieć też wpływ konkurencyjność branży, moda, trendy, a także to, czy będzie to kampania o zasięgu ogólnopolskim czy lokalnym. Całkowite koszty takiej kampanii można poznać dopiero w momencie szczegółowego zapoznania się z ofertą, wybrania odpowiedniej ilości fraz do pozycjonowania- najlepiej, aby było to na start nawet około 5-6 fraz- oraz poznania zasad współpracy z agencją. Może nam zostać zaproponowany model rozliczeń w płatności za efekty lub też model płatności abonamentowych.

Jak pozycjonować, aby robić to dobrze?

Duże i doświadczone agencje takie jak agencja Brandbay (https://brandbay.pl/pozycjonowanie-stron-www) zatrudniają specjalistów, którzy wiedzą, w jaki sposób pozycjonować, aby było to dla strony bezpieczne, ale też- aby było to efektywne. Dodatkowo, profesjonalne agencje inwestują we własną infrastrukturę informatyczną, rozbudowują i dbają o sieć swoich stron reklamowych, które stanowią zaplecze do generowania wysokiej jakości linków dla klientów. Tym samym już na starcie dysponują sporą przewagą. Co ważne, już na początku pozycjonowanie zaczyna się od opracowania szczegółowej strategii linkowania, którą określa się jako link building. Ważne, aby taka strategia uwzględniała charakter reklamowanej strony. Istotne jest też, aby prowadzone działania były rozłożone w czasie i jak najmocniej przypominały naturalny proces zdobywania popularności przez stronę. W tym celu dywersyfikuje się źródła pozyskiwanych linków, ich charakter, a także ich anchory.

Postępy pozycjonowania zazwyczaj można na bieżąco monitorować. Bardzo często klienci otrzymują dostęp do specjalnego narzędzia diagnostycznego, które każdego dnia w sposób niezależny zlicza pozycje na konkretne słowa kluczowe. O efektach pozycjonowania można też przekonać się analizując podstawowe statystyki strony, chociażby odnośnie ruchu użytkowników czy kanału ich pozyskiwania. Dane te dostępne są chociażby poprzez Google Analytics.

 

Jak pozycjonować i jakie słowa kluczowe wybrać?
Przewiń do góry