Jak zacząć biegać w Business Run

Zastanawiasz się pewnie czym jest wspomniany w tytule Business Run? Chciałbyś też dowiedzieć się jak zacząć biegać w Business Run? Wyjaśnimy Ci wszystko, abyś wiedział z czym to się wiąże. Miłośnicy biegania powinni być zachwyceni inicjatywą tych biegów.

Zrób coś dla innych

Business Run to charytatywne biegi biznesowe w formie sztafety, która zawiera pięć osób. Jest to ogólnoświatowy bieg, który organizowany jest na całym świecie tego samego dnia. Bieg ten ma za zadanie pomagać osobom po amputacjach oraz z niepełnosprawnościami narządów ruchu, spełniając ich marzenia. Organizuje się go od 2012 roku. Ma on pomóc w promocji aktywnego stylu życia oraz zintegrowaniu lokalnie danej społeczności z biznesem. Każdy z pięciu zawodników danej sztafety ma do przebiegnięcia dystans o długości 4 kilometrów. Organizatorem biegu w Polsce jest Fundacja Poland Business Run. Jej ambasadorami są Rafał Sonik – kierowca rajdowy, Mateusz Janicki – aktor oraz Adrianna Palka – trener personalny. Bieg ma bardzo dużo zwolenników. Na jego pomysł wpadła firma UBS, Radisson Blu Hotel Kraków, a także Fundacja Jaśka Meli Poza Horyzonty. Wiele osób i instytucji intensywnie go popiera. W pierwszym roku jego organizowania wsparła go firma Luxoft, a dodatkowo Urząd Miasta Krakowa i Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie. Business Run stał się tak popularny, że na stałe zagościł w kalendarzu sportowych wydarzeń organizowanych w miastach partnerskich. Chciałbyś uczestniczyć w takim przedsięwzięciu i zastanawiasz się jak zacząć biegać w Business Run? Musisz poczekać na rozpoczęcie zapisów. Organizacja takich biegów jest idealnym sposobem na promocję miasta. Niespełna 4 lata po pierwszym biegu, który miał miejsce w 2016 roku, działanie rozpoczęła fundacja Poland Business Run. Stała się ona głównym organizatorem charytatywnego biegu. Od 2012 roku bieg odbywał się w następujących miastach – Kraków, Katowice, Poznań, Łódź, Warszawa, Wrocław, Gdańsk, Lublin, Rzeszów, Szczyrk. W 2018 roku zorganizowano także pierwszy raz górską edycję. Nosiła ona nazwę Janosik Business Run.

Bieg charytatywny w dobie pandemii

W 2020 roku zorganizowano Business Run w wirtualnej wersji. Udział wzięło w nim 19 075 uczestników, którzy reprezentowali 17 krajów z całego świata. Jeśli chcesz przekonać się jak owocna może być współpraca biznesu, samorządu terytorialnego oraz organizacji pozarządowych – zostań sponsorem naszego biegu. W tym roku organizowana będzie dziesiąta edycja biegu. W 2020 roku zebrana kwota pomogła 71 osobom. Pomoc sponsorów pozwala zapłacić za sprzęt sceniczny, ochronę, zabezpieczenia medyczne oraz wiele innych pozycji niezbędnych do jego prawidłowego przeprowadzenia. Zaangażowane firmy służą pomocą, a środki z wpisowego uczestników biegu charytatywnego przeznaczane są na wsparcie beneficjentów naszej fundacji. Współpracując z nami jako sponsorzy zagwarantowaną macie promocję swojej firmy, kształtujemy jej atrakcyjny wizerunek na rynku pracy, a także dbamy o integrację. Każdą współpracę traktujemy indywidualnie, aby dopasować nasze możliwości do waszych oczekiwań. 

 

Jak zacząć biegać w Business Run
Przewiń do góry