Kolor szary- idealny do urządzenia biura

biuro kolor szary

Szarości są prawdziwym hitem w nowoczesnych wnętrzach. Poprzez zastosowanie tego koloru w stylizacji można uzyskać efekt stonowany, prosty, minimalistyczny i elegancki zarazem. Czyli wszystko to, co zazwyczaj chcielibyśmy mieć w swoim biurze. Warto także mieć na uwadze fakt, że szarość doskonale łączy się niemalże z każdym innym kolorem, który będziemy chcieli dodatkowo wprowadzić do wnętrza. Nie bez przyczyny kolor ten jest tak chętnie wybierany do mieszkań prywatnych, ale też do biur urządzonych w stylu nowoczesnym czy też skandynawskim. Kiedy urządzamy biuro, zazwyczaj zależy nam na stworzeniu neutralnej, ale estetycznej przestrzeni, w której będzie można mówić o wysokim komforcie pracy. Z tego względu wręcz poleca się stosowanie kolorów spokojnych, stonowanych, odcieni kremowych bądź też pastelowych, a także doskonale sprawdza się tutaj ponadczasowa biel. Kolory te nie męczą naszego wzroku i są przyjazne dla człowieka, nawet jeśli ten przebywa w ich otoczeniu wiele godzin każdego dnia.

A na jakie meble powinniśmy postawić?

Idąc tropem różnych odcieni szarości, prawdziwym hitem wnętrzarskim są meble drewniane, które można pokryć impregnatem w dowolnym kolorze, który jednak nie jest na tyle kryjący, aby całkowicie przykryć naturalną fakturę drewna wraz z jego niepowtarzalnym usłojeniem. Przede wszystkim, meble drewniane do biura to doskonała alternatywa dla mebli wykonywanych z płyt wiórowych, gdzie mamy do czynienia tylko i wyłącznie z pewną imitacją drewna. Drewno ma także to do siebie, że jest materiałem o bardzo dużej wytrzymałości. Jest twarde i bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne, a także na duże obciążenia. Widząc taki mebel w praktyce od razu można zauważyć, że jest on porządny i solidny, a co za tym idzie zastosowanie takiego właśnie wyposażenia pozytywnie kształtuje wizerunek każdego biura. Takie meble mogą pozostawać w eksploatacji przez wiele długich lat i przez cały ten czas będą niezmiennie piękne. Ich zakup jest więc jak najbardziej opłacalny- takich mebli nie będziemy musieli zbyt szybko wymieniać.

Z czym zestawić szarości?

Jeśli zdecydujemy się na meble szare, najlepszą opcją w kwestii kolorystyki ścian będzie klasyczna biel. W taki sposób, wybierając szare meble drewniane na przykład ze sklepu https://polanomeble.pl/66-meble-szare, w charakterze biurek pracowniczych, szaf i regałów, tworzymy bardzo elegancką, stonowaną i jasną kompozycję, która każdej przestrzeni doda przestronności- nawet jeśli nasze biuro raczej nie posiada imponującego metrażu. Jasna aranżacja sprawdzi się też w tych biurach, gdzie okna nie są imponującej wielkości, a co za tym idzie dostęp do naturalnego źródła światła jest trochę gorszy. Szarości i biele doskonale łączą się z błękitami, ale też tak naprawdę z każdym odcieniem niebieskiego, który kojarzy się z zawodowym profesjonalizmem. Z szarością świetnie komponuje się też zieleń, która działa uspokajająco i pozwala lepiej radzić sobie ze stresem. Poszczególne kolory z powodzeniem można wprowadzać do takiego wnętrza w postaci detali. Doskonałą dekoracją takiej przestrzeni będą też rośliny wewnętrzne, które ją ożywia i sprawią, że zyska bardziej przytulnego i przystępnego charakteru. W taki sposób można stworzyć biuro idealne.

 

 

Kolor szary- idealny do urządzenia biura
Przewiń do góry