Agencja marketingowa- dlaczego warto tutaj skierować swoje kroki?

Pozyskiwanie coraz to nowych klientów i zleceń jest istotą działalności każdego przedsiębiorstwa. Im więcej zrealizowanych projektów mamy już na koncie- tym ciekawsze pozycje do portfolio oraz fundusze na to, aby ciągle rozwijać swój biznes. Z tego też względu wiele przedsiębiorców chciałoby znaleźć skuteczny sposób na to, aby tych zleceń pozyskiwać jak najwięcej i można powiedzieć, że reklama jest właśnie takim sposobem. Jeśli więc nadal zastanawiasz się nad tym, w czym może pomóc Twojej firmie agencja marketingowa to odpowiedź jest bardzo prosta- w pozyskiwaniu nowych klientów, w napędzaniu sprzedaży oraz w budowaniu świadomości istnienia marki na rynku.

Marketing przychodzący czy wychodzący?

Z pewnością wiele osób ma świadomość tego, że trudno jest wyjść z ofertą firmy do przypadkowych osób i namawiać ich na to, aby skorzystali z naszych usług. Najlepiej wiedzą to osoby, które kiedyś pracowały jako telemarketer, domokrążca czy nawet jako hostessa w sklepie. Dlatego też dobrze jest korzystać z takich form reklamy, w których to klienci sami się u nas pojawiają, gdyż mają w sobie motywację zakupową do nabywania konkretnych towarów. Jeśli chcielibyśmy, aby właśnie w taki sposób wyglądało pozyskiwanie nowych klientów w naszej firmie, warto zainteresować się różnego rodzaju kampaniami z zakresu marketingu internetowego.

Jakie kampanie z zakresu marketingu internetowego warto poznać?

Jest ich co najmniej kilka, trzeba jednak mieć taką świadomość, że konieczne jest posiadanie strony internetowej- jeśli takiej jeszcze nie mamy to powinniśmy sami przekonać się o tym, że może to być bardzo przydatne i efektywne narzędzie marketingowe. Sama strona nie jest jednak reklamą samą w sobie, a bez podejmowania określonych działań, bardzo mało osób może ją odwiedzać. Rucha na stronie można jednak skutecznie napędzać. Idealnym przykładem kampanii, które potrafią zwiększyć ruch unikalnych użytkowników są reklamy emitowane za pomocą systemu Google Ads lub też kampanie związane z pozycjonowaniem strony.

Czym jest reklama w wyszukiwarce?

Zarówno reklama w ramach Google Ads w sieci wyszukiwania jak i pozycjonowanie mają jeden cel- wyświetlać odnośnik do reklamowanej strony w wynikach wyszukiwania na konkretne frazy kluczowe. Z tym, że w systemie Google Ads płacimy, a reklama wyświetla się w specjalnym, przeznaczonym do tego boksie, a w przypadku pozycjonowania strona wyświetla się w rankingu wyników organicznych, czyli w bardziej naturalny sposób. Statystyki pokazują bowiem, że użytkownicy chętnie klikają w te pozycje na liście wyników wyszukiwania, które wyświetlają się najwyżej. Najbardziej oblegane są więc pozycje od 1 do 3, natomiast rzadko użytkownicy przechodzą poza pierwszą dziesiątkę prezentowanych pozycji. W jaki sposób to działa? Użytkownik wchodzi do wyszukiwarki chcąc znaleźć konkretną parę butów. Wpisuje frazę kluczową i przegląda wyświetlające mu się pozycje. Wchodzi na stronę sklepu z butami, znajduje dokładnie to, czego szukał i kupuje to. Korzysta zarówno użytkownik jak i sklep, który zdecydował się na taką właśnie formę reklamy.

Agencja marketingowa- dlaczego warto tutaj skierować swoje kroki?
Przewiń do góry