Powierzchnie biurowe w Krakowie – opcje dla przedsiębiorców i pracowników

Powierzchnie biurowe w Krakowie – opcje dla przedsiębiorców i pracowników

Kraków od lat chętnie odwiedzają turyści, ale także przedsiębiorcy, którzy pragną znaleźć odpowiednie miejsce na siedzibę swojej firmy. Miasto słynie z bogatej historii i pięknej architektury. Kraków to również miasto o niesamowitym potencjale biznesowym, nic więc dziwnego, że w mieście jest wiele powierzchni biurowych zarówno do wynajęcia, jak i z możliwością kupna nieruchomości na własność. W tym artykule omówimy niektóre z dostępnych opcji i korzyści z każdej z nich, dzięki czemu łatwiej będzie dokonać Ci prawidłowego wyboru!

 

Biuro w Krakowie – jak znaleźć odpowiednie miejsce?

Wielu przedsiębiorców sądzi, że znalezienie odpowiedniego miejsca na biuro w Krakowie jest niezwykle trudne. Bierze się to przede wszystkim z braku czasu na poszukiwania i odpowiedniego rozeznania na rynku nieruchomości, co kończy się wybraniem pierwszej, lepszej oferty, która w efekcie końcowym nie spełnia naszych oczekiwań. Podczas poszukiwania powierzchni biurowej musisz wziąć pod uwagę wiele czynników, które ułatwią Ci dokonanie najlepszego wyboru z możliwych. Przede wszystkim zwróć uwagę na lokalizację wybranej przez Ciebie nieruchomości, wymiary biura oraz cena powierzchni biurowej. Zastanów się również jaki rodzaj przestrzenii biurowej będzie najlepszy dla potrzeb wszystkich pracowników firmy oraz klientów, którzy będą odwiedzać biuro w Krakowie w celu skorzystania z usług lub produktów oferowanych przez Twoje przedsiębiorstwo. Ponadto stojąc przed wyborem powierzchni biurowej będziesz musiał zdecydować czy wolisz zainwestować w daną nieruchomość i zostać jej właścicielem czy wybierzesz ostrożniejszą opcje, którą jest wynajem biura, pomimo tego, że w wielu przypadkach może być to gorsze rozwiązanie dla naszego portfela.

 

Powierzchnie biurowe – rodzaje przestrzeni biurowych w Krakowie

Obecnie na rynku możemy wyróżnić kilka rodzajów przestrzeni biurowych, z których mogą korzystać przedsiębiorcy, a dokładniej rzecz ujmując ich pracownicy, którzy każdego dnia muszą zjawić się w pracy i wykonać swoje obowiązki zawodowe. Tak oto wyróżniamy:

  • biura komórkowe – nieruchomość zbudowana z wieloosobowych biur zamkniętych, w jednym pomieszczeniu znajdują się osoby, które pracują nad tą samą sprawą i mają oni wspólny cel, biura komórkowe posiadają również salę spotkań, w których odbywają się spotkania z potencjalnymi kontrahentami lub współzałożycielami firmy,
  • open space – biura tego typu wykorzystywane są przez właścicieli wielkich korporacji, którzy zatrudniają sporą liczbę osób do pracy nad wieloma projektami, biura open space to zazwyczaj otwarte pomieszczenia z ustawionymi szeregowo biurkami, ten rodzaj biura pozwala pracownikom na integrację, co w wielu przypadkach wpływa na jakość pracy,
  • biura coworkingowe – rozwiązanie dla pracowników, którzy wykonują swoją pracę zdalnie, a w domu nie mogą pozwolić sobie na stworzenie odpowiedniej przestrzenii do pracy, biuro coworkingowe składa się z wielu miejsc pracy, które są odpowiednio wyposażone oraz dostosowane do potrzeb pracowników, nie są one jednak zajmowane przez dane przedsiębiorstwo, a przez osoby zatrudnione w wielu różnych miejscach, które najczęściej nie mają ze sobą zbyt wiele wspólnego, coworkingowe biura w Krakowie możemy znaleźć dzięki ofercie firmy Herbewo.
Powierzchnie biurowe w Krakowie – opcje dla przedsiębiorców i pracowników
Przewiń do góry