Siedzący tryb życia- czy może odbić się na naszym zdrowiu?

praca przed komputerem

Bardzo wiele zawodów i profesji jest związanych z koniecznością siedzenia za biurkiem, przed ekranem komputera, przez wiele godzin każdego dnia. Taki tryb pracy jednak nie jest jedynym powodem pojawiających się później dolegliwości bólowych. Pracując w pozycji siedzącej, często też po powrocie z pracy kontynuujemy siedzący tryb życia na kanapie przed telewizorem, raczej stroniąc od aktywności fizycznej. Mało ruchu, odrętwienie, sztywnienie pleców i karku, bóle w okolicy lędźwi czy barków to typowe dolegliwości związane z takim właśnie trybem życia. Nie jest on do końca zdrowy, o czym szybko można się przekonać na własnej skórze. Niestety, bardzo często trudno jest przeciwdziałać tym problemom, bo trudno jest nagle zmienić pracę i zacząć inaczej organizować swój dzień w świetle wszystkich obowiązków, jakie posiadamy. Na szczęście, wielogodzinna praca przed komputerem może być rekompensowana przez odpowiednie zabiegi o charakterze leczniczym. Jednym z takich zabiegów może być na przykład masaż leczniczy, taki jak w ofercie iclb.pl/zabiegi/masaz-leczniczy.

W jaki sposób może nam pomóc ten rodzaj masażu?

Zazwyczaj jest to jedna z odmian tego, co być może dobrze jest nam znane jako masaż klasyczny. Masaż leczniczy jest jego szczególną odmianą, a więc masażem ukierunkowanym na konkretne dolegliwości. Powinien być przeprowadzany przez doświadczonego fizjoterapeutę. Jeśli więc pacjent w szczególności skarży się na bolesność karku- te partie ciała są w szczególności brane pod uwagę podczas wykonywania masażu. Oczywiście, warto mieć świadomość tego, że pojedyncza sesja w gabinecie może okazać się niewystarczająca i może przynieść pacjentowi zaledwie okazjonalną ulgę. Jeśli nie zmienimy naszego trybu życia, a dolegliwości będą się nasilać, najlepiej od razu zdecydować się na przejście całej serii zabiegów, które będą rozplanowane w konkretnych odstępach czasu.

Jakie techniki są wykorzystywane w takim masażu?

Może to być dotyk o różnej sile nacisku. Czasem może zaistnieć konieczność mocniejszego rozmasowania obolałych okolic, uciskania czy ugniatania konkretnych partii ciała. Masowanie, a nawet głaskanie ma z kolei pomóc pacjentowi się zrelaksować i zapomnieć o stresie. Masaż klasyczny ma też tę ogromną zaletę, że pozytywnie oddziałuje na psychikę. Pozwala lepiej radzić sobie ze stresem i warto z niego korzystać nawet, jeśli lepsze radzenie sobie ze stresem miało być jedynym i głównym powodem, dla którego udajemy się do gabinetu fizjoterapeuty.

Siedzący tryb życia- czy może odbić się na naszym zdrowiu?
Przewiń do góry