Szkolenie, konferencja, zjazd firmowy- w jaki sposób zorganizować ten event?

konferencja

Trudność w organizacji takiego wydarzenia tym bardziej wzrasta, im więcej zakłada ono uczestników. Są też takie eventy, które są przygotowywane tylko i wyłącznie dla pracowników danej firmy, nieporównywalnie trudniej jest, jeśli na danej konferencji mają pojawić się także ważne osobistości z zewnątrz. Wówczas, sposób organizacji wydarzenia, to jak zostanie odebrane i ocenione, bardzo mocno wpływa na wizerunek danego przedsiębiorstwa. Tak naprawdę, jednym z najważniejszych punktów, o jakie trzeba się zatroszczyć w pierwszej kolejności jest wybór miejsca, w którym taka konferencja się odbędzie.

W mieście czy gdzieś poza miastem?

Bardzo popularnym trendem jest organizacja takich eventów mimo wszystko gdzieś poza miastem, w spokojnej okolicy, gdzie można też znaleźć bardziej rozbudowane kompleksy hotelowe, które oferują nie tylko doskonałe warunki pod wykłady i szkolenia, ale które będą w stanie dostarczyć także rozrywki każdemu z gości. W praktyce, konferencje pod Warszawą to doskonały pomysł, zwłaszcza jeśli faktycznie dojazd do ośrodka mimo wszystko nie zajmuje aż tak wiele czasu, a dodatkowo jeśli goście mogą skorzystać z bezpłatnego parkingu- pamiętajmy bowiem, że za pewne wiele osób będzie chciało dotrzeć na miejsce swoim autem. W przypadku wyjazdów firmowych dobrą praktyką w takiej sytuacji jest też zorganizowanie busa dojazdowego, który w określonym terminie dowiezie uczestników spod siedziby firmy bezpośrednio tam, gdzie znajduje się hotel na konferencje pod Warszawą. Pamiętajmy bowiem, że za pewne nie wszyscy uczestnicy są zmotoryzowani.

Wszystko dopięte na ostatni guzik

Podczas organizacji takiego wydarzenia podejmujemy współpracę z jakąś osobą, która zostaje nam wyznaczona z obsługi obiektu. Od razu powinniśmy nakreślić wszelkie nasze wymagania, przedstawić plan eventu i dokładnie obejrzeć sale, gdzie będą odbywać się wykłady. Konieczne do zaplanowania są pory posiłków oraz przerwy kawowe. Pracownik hotelu za pewne doradzi nam, jak można zrobić to najlepiej. Bardzo często po wykładach, przynajmniej w jeden dzień trwania eventu organizowana jest impreza integracyjna dla uczestników. Może ona przyjąć formę uroczystej kolacji z kadrą zarządzającą, a nawet dyskoteki czy letnią porą- wspólnego ogniska na świeżym powietrzu. Taka impreza sprzyja budowaniu nowych znajomości i relacji oraz polepsza komunikację pomiędzy pracownikami firmy.

Pamiętajmy również o tym, że te obiekty, które mają już jakieś doświadczenie w organizacji takich eventów- bardzo często mają już przygotowaną ramową ofertę, co ułatwia współpracę z takim hotelem. Warto wejść na stronę https://www.talaria.pl/konferencje, aby zobaczyć, jak taka oferta może się prezentować i co w praktyce zawiera. Organizując duży i prestiżowy event pamiętajmy, że wiele jego uczestników oceni go przez pryzmat miejsca, w którym się on odbędzie. Dobrze więc, aby to był ośrodek o wysokim standardzie, który robi wrażenie na gościach.

Szkolenie, konferencja, zjazd firmowy- w jaki sposób zorganizować ten event?
Przewiń do góry