Tablica suchościeralna lub kredowa dla dzieci – dlaczego warto ją kupić?

Dziecięcy pokój to w wielu przypadkach także plac zabaw dla naszej pociechy. To właśnie w nim dziecko będzie spędzać najwięcej czasu w jesienno-zimowym okresie pomijając szkolne lub przedszkolne zajęcia. Dlatego też warto zadbać o wyposażenie tego wnętrza, by nasza pociecha mogła w nim nie tylko bawić się, ale także rozwijać i uczyć. W tym pomoże nam wiele różnych dziecięcych akcesoriów, a wraz z wiekiem dziecka można śmiało zdecydować się na przykład na tablicę suchościeralną lub kredową. Jest to niezwykle uniwersalne narzędzie, ale także świetne miejsce do artystycznych popisów najmłodszych. W artykule doradzamy, jaką dokładnie tablicę dla dzieci wybrać, a także, dlaczego jest ona tak świetnym pomysłem.

Tablica dla dzieci a nauka z domu

Przede wszystkim warto wymienić największą zaletę tablicy, czyli jej czytelność i format. Dzięki temu będziemy mogli edukować nawet najmniejsze dzieci z zakresu nauki liczenia lub powtarzania literek. Dodatkowo mamy tu do dyspozycji wiele kolorów, dzięki czemu używanie tablicy można zacząć już od nauki kolorów. Oprócz tego nasza pociecha wcale nie musi siedzieć w jednym miejscu i odczuwać nudy związanej z edukacją, ponieważ tablica dla dzieci pozwoli jej na przyjęcie dowolnej pozycji i posadzenie na przykład na dywanie. Tablicy można także śmiało użyć do nauki odpowiedzialności i porządku poprzez system buziek znany z przedszkolnych sal. 

Kredowa tablica dla dzieci dla miłośników rysowania

Duża tablica kredowa dla dzieci pozwoli przenieść letnie zabawy z użyciem kredy na chodniku do domowego zacisza. Dzięki temu nasza pociecha będzie mogła cieszyć się z możliwości używania kredy, gdy tylko przyjdzie czas na zabawę. Jest to świetny sposób na rozwijanie wyobraźni, a łatwość i bezpieczeństwo użytkowania sprawiają, że nie bez powodu kredowe tablice dla dzieci bardzo dobrze przyjęły się na rynku i cieszą się ogromną popularnością. Najchętniej kupowane to stojące tablice z kolorową lub drewnianą ramą i półeczką na przechowywanie gąbki i innych akcesoriów. A skoro już przy gąbce jesteśmy, to pamiętajmy, by tablicę kredową dla dzieci postawić z dala od dywanu i mebli, ponieważ jej użytkowanie to bardzo często dużo pyłu. Dlatego też może to nie być zbyt dobry wybór dla alergików. 

Ścieralna tablica dla dzieci na kolorowe pisaki

Dla starszych dzieci zdecydowanie polecamy suchościeralną tablicę. Umieszczona na ścianie pozwoli na zaoszczędzenie miejsca w pokoju, a jej metalowa konstrukcja to możliwość korzystania z kolorowych magnesów. Tak samo kolorowe mogą być jednak markery suchościeralne, dzięki czemu tablica suchościeralna dla dzieci to świetne narzędzie do nauki i odrabiania lekcji. Największą jej zaletą jest jednak to, że może być myta na sucho bez zjawiska pylenia, jak w przypadku tablicy kredowej. Świetnie sprawdzi się także do nieco bardziej skomplikowanych notatek ze względu na precyzję korzystania z markerów.

Tablica dla dzieci – kredowa czy suchościeralna?

Podsumowując, tablice dla dzieci to świetne narzędzia nie tylko do nauki ale także do zabawy. Dla małego dziecka, które stawia pierwsze kroki w świecie literek i cyferek warto postawić na tablicę kredową, która jest atrakcyjniejsza wizualnie dla dziecka i można ją śmiało przenosić (na przykład do ogrodu). Sama kreda jest przyjemna w użyciu i bezpieczna dla dziecka. Tablice suchościeralne dla dzieci to z kolei wybór na późniejsze lata, kiedy nasza pociecha uczęszcza już do szkoły i potrzebuje wygodnego narzędzia do nauki i organizacji zadań. 

Tablica suchościeralna lub kredowa dla dzieci – dlaczego warto ją kupić?
Przewiń do góry