Wynajem biura – jak znaleźć odpowiednią przestrzeń biurową?

biuro księgowe

W obecnych czasach przestrzeń biurowa jest cennym towarem. Z tego też względu koszt wynajmu i dzierżawy powierzchni biurowych może być wygórowany dla wielu małych firm i startupów, jednak nie zniechęca to ich do odnalezienia idealnego miejsca dla siebie i swoich pracowników. Wynajem biura związany jest z kilkoma bardzo ważnymi czynnikami, na które najemca musi zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy najmu. Podczas poszukiwań przestrzeni biurowej dopasowanej do potrzeb naszego przedsiębiorstwa, musimy wziąć pod uwagę wielkość pomieszczeń, lokalizacje i przede wszystkim koszty najmu.

 

Na rynku nieruchomości możemy znaleźć wiele ciekawych ofert, które mogą spełnić nasze oczekiwania. Jak więc znaleźć odpowiednią przestrzeń biurową i na co zwrócić uwagę podczas zawierania umowy najmu?

 

Wynajem biura – na co zwrócić uwagę poszukując odpowiedniej oferty?

Osoby, które zdecydowały się na wynajem biura czy też lokalu użytkowego, powinny uzbroić się w cierpliwość. Poszukiwania odpowiedniego miejsca, które stanie się siedzibą naszego przedsiębiorstwa, a często również miejscem, w którym przyjmować będziemy naszych klientów, potrafią być wyczerpujące. Warto więc odpowiednio się do tego przygotować i wiedzieć na co zwrócić uwagę przeglądając oferty dostępne na rynku nieruchomości. Przede wszystkim lokalizacja wybranego przez nas miejsca. Logicznym jest, że nie będziemy brać pod uwagę biura zlokalizowanego w miejscu, które nie jest dogodne ani dla pracowników, ani dla klientów. Warto również sprawdzić otoczenie wybranego przez nas pomieszczenia na wynajem tj. dostęp do miejsc parkingowych, komunikacji miejskiej, sklepów spożywczych, kawiarni czy restauracji. Duże znaczenie dla wielu właścicieli przedsiębiorstw, które decydują się na wynajem biura, ma również standard przestrzenii biurowej, ale też sąsiednich pomieszczeń oraz budynków. Często to, w jaki sposób prezentuje się biuro naszej firmy, które zazwyczaj jest też jej główną siedzibą, świadczy o jakości usług oraz podejścia pracowników i właścicieli do dalszego rozwoju firmy. Oczywiście, każdy kto poszukuje powierzchni biurowej na wynajem, musi zwrócić uwagę również na opłaty. Wielkość czynszu nie może przekraczać możliwości naszego przedsiębiorstwa, ponieważ każdy biznesmen wie, że technika postaw się, a zastaw się, nie sprawdzi się podczas prowadzenia własnej działalności.

Co powinno znaleźć się w umowie najmu powierzchni biurowej?

Umowa najmu powierzchni biurowej to dokument, który potwierdza, że zgodnie z wolą właściciela pomieszczenia, zarówno Ty, jak i Twoi pracownicy, możecie w pełni legalnie z niego korzystać za opłatą. Umowa powinna być stworzona w sposób prawidłowy tj. zawarte w niej informacje muszą być zgodne z prawdą i zrozumiałe dla obydwóch stron. Dane zawarte w umowie to przede wszystkim dane osobowe stron, dane adresowe miejsca, którego dotyczy umowa, kwota czynszu oraz okres najmu. Jeśli chcemy mieć pewność, że umowa nie zaszkodzi nam w żaden sposób i jest ona prawidłowo stworzona, możemy skorzystać z usług prawnika oraz notariusza, którzy sprawdzą za nas dokument i poprawią ewentualne nieścisłości.

Wynajem biura – jak znaleźć odpowiednią przestrzeń biurową?
Przewiń do góry